FİTAZİM 1 LT ENZİMLİ GÜBRE
FİTAZİM 1 LT ENZİMLİ GÜBRE
FİTAZİM 1 LT ENZİMLİ GÜBRE

FİTAZİM 1 LT ENZİMLİ GÜBRE

İndirim Oranı : %19 İndirim
Fiyat : ₺340,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺275,00(KDV Dahil)

FİTAZİM 1 LT ENZİMLİ GÜBRE

:

İŞLEVİ ve FAYDALARI

  • FİTAZİM, bitki bünyesinde doğal olarak fitaz enzimini üretir. Fitaz, bitki bünyesindeki fosfatı bitkilerin kullanabileceği formdaki inorganik fosfora çevirir.
  • Makro besin elementlerinden olan fosfor, bitkilerde generatif organların oluşumunda ve kök gelişiminde hayati öneme sahip bir elementtir. Fosfor enerji üretimi ve gen aktarımı gibi metabolik faaliyetlerde önemli rol oynar.
  • FİTAZİM, çiçek taslaklarını oluşturmadan hemen önceki çiçeklenme evresinde içerisinde bulunan özel organik eklentiler sayesinde bitkide çiçek tutumunu artırarak canlı ve güçlü bir çiçeklenme sağlar.
  • Topraktaki mikroorganizma faaliyetlerini ve biyokimyasal reaksiyonları hızlandırarak toprak verimliliğini artırır. Böylelikle makro ve mikro elementlerin alımını kolaylaştırdığı için yarayışlı bir gübrelemeye imkan sağlar.
  • Bitkiler genç dönemlerinde, çiçeklenme dönemi öncesi ve tohum oluşumu dönemlerinde fazla miktarda fosfora ihtiyaç duyarlar. FİTAZİM ürünü, uygulanması gereken fosfor gübresi miktarını azaltarak ekonomik bir gübreleme sağlar.

 

GARANTİ EDİLEN İÇERİK % W/W
Enzimlerin İsmi ve Aktiviteleri Fitaz Enzimi 0,27 FTU/g
Organik Madde 10
pH 3,5-5,5
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR